Hírek

2011.07.05 IMOLAI HATÓRÁS FUTAM

ILMC(4/7) IMOLAI HATÓRÁS FUTAM: a PEUGEOT 908 KETTŐS GYŐZELME A teljesítmény, a megbízhatóság, az üzemanyag- és a gumitakarékosság lenyűgöző kombinációjával uralta a Peugeot 908 az Imolai Hatórás futamot.Az első rajtkockából induló Sébastien Bourdais és Anthony Davidson nagyszerű győzelemmel ünnepelte első közös versenyét a 7-es rajtszámú autóban. Mögöttük Franck Montagny és Stéphane Sarrazin végzett, így a Spa 1000 km után újabb kettős diadalt ült a csapat. A Peugeot ezzel kiépítette vezetését az ILMC gyártók szerinti versenyében.

Tovább

2011.06.14 LE MANS-i 24 ÓRÁS VERSENY: 2011. JÚNIUS 6-12. A legendás 13 másodperc…

A rendkívül szoros küzdelemnek és az utolsó pillanatig megjósolhatatlan befutónak köszönhetően már most a legendák sorába emelkedett a 79. Le Mans-i 24 órás futam. A 249.500 néző előtt lezajlott versenyen a Peugeot Total csapat mindhárom autóját behozta a célba. A lélegzetelállítóan izgalmas versenyen a Bourdais-Lamy-Pagenaud trió (9-es Peugeot 908) mindössze 13.854 másodperccel maradt el a győztestől.

Tovább

2011.06.09 Kvalifikációs edzés Le Mans-ban - Peugeot végzett az első helyen

Szerdán lezajlott az első kvalifikációs edzés, a Sarrazin vezette Peugeot 908 az első helyen! Szurkoljunk együtt hétvégén a Peugeot Total Teamnek!

Tovább

2011.06.06 LE MANS-i 24 ÓRÁS VERSENY: 2011. JÚNIUS 6-12. A NAGY KIHÍVÁS

Különleges találkozó a Le Mans-i 24 órás verseny, amely a versenyévad csúcspontja a Peugeot Total csapat számára. A kiszámíthatatlan, néha könyörtelen, legendás verseny intenzív felkészülést igényel. A három új 908 ugyanazzal a céllal indul: ismét elnyerni a 2009-ben megszerzett trófeát.

Tovább

2011.05.16 SPA, 1000KM-ES FUTAM KETTŐS PEUGEOT GYŐZELEM LEMANS ELŐTT

Alig néhány héttel a Le Mans-i 24 órás verseny előtt, lebilincselő hatórás futam során, biztató kettős győzelmet aratott Spa-Francorchampsban a Peugeot. Alexander Wurz, Anthony Davidson és Marc Gené kaparintotta meg a győzelmet a 7-es rajtszámú autóval, mögöttük pedig Franck Montagny, Stéphane Sarrazin és Nicolas Minassian futott be a 8-assal, akik a rajtrács végéről, a 48. pozícióból indultak. Ezzel hatalmas lépést tett Le Mans-i előkészületei során a Team Peugeot Total.

Tovább

2010.08.19 A Team ORECA-Matmut újabb győzelemre tör!

Augusztus 22.-én első ízben érkezik Magyarországra a Le Mans versenysorozat: 1000 km-es futam színhelye lesz a Hungaroring. A Team ORECA-Matmut kettős céllal érkezik a bajnokság negyedik (egyben utolsó előtti), részben éjszaka lebonyolított versenyére: újabb fölényes győzelmet aratni Portimao után, illetve maximális pontszámot zsákmányolni mind a versenyzők, mind a csapatok bajnokságában.

Tovább

2010.06.11 Idő eredmények és élő közvetitések Le Mans-ból

Az utolsó órákban ha valaki szeretné élőben átélni az izgalmakat segítségképpen pár link.

Tovább

2010.06.10 Kvalifikáció és szabadedzés Le Mans-ban - az első négy befutó Peugeot!

Szerdán lezajlott az első kvalifikációs edzés, Peugeot 908 HDi az első négy helyen!

Tovább

2010.06.10 PEUGEOT OFFENZÍVA A LE MANS-I 24 ÓRÁS VERSENYEN (2010. JÚNIUS 6-13)

A tavaly ilyenkor Le Mans-ban aratott kettős győzelmének lendületét megőrizve ismét e rangos verseny diadalmas befejezésére hajt a Peugeot. 2009 óta tizenkét hónapon át dolgozott nagy nyomás alatt, keményen a csapat, hogy megismételje sikerét ezen a hallatlanul népszerű, negyedmillió nézőt vonzó rendezvényen.

Tovább

2010.05.12 Sorozatban megnyert negyedik kettős győzelem Spában

A Team Peugeot Total negyedik jelmezes főpróbája a 2010-es Le Mans-i 24 órás verseny előtt az együttes zsinórban negyedik kettős győzelmével végződött. Spa-Francorchamps pályája rendkívül tanulságos, drámai fordulatokban bővelkedő és lélegzetelállítóan izgalmas futamnak adott otthont.